Apsveicam mūsu kolēģus!

Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas dibinātāji, valdes locekļi un pieredzējuši ultrasonogrāfijas speciālisti 2011. gada jūnijā Rīgas Stradiņa universitātē ieguvuši doktora zinātnisko grādu radioloģijā:

Arta Strazdiņa par promocijas darbu "Ultraskaņas iespējas prostatas vēža diagnostikā", 2011, RSU.

Darba mērķis bija izpētīt un salīdzināt dažādu ultraskaņas diagnostikas metožu (B mode, doplerogrāfija, kontrasta US) iespējas un precizitāti un ierobežojumus prostatas vēža diagnostikā atkarībā no audzēju lieluma, lokalizācijas, malignitātes un neoangioģenēzes pakāpes audos. Darba rezultātā izstrādāts optimālais ultrasonogrāfiskās izmeklēšanas algoritms pacientiem ar aizdomām par prostatas vēzi.

Pēteris Priedītis par promocijas darbu "Doplerogrāfija iespējas aknu fibrozes un steatozes diagnostikā hroniska C vīrushepatīta slimniekiem", 2011, RSU.

Darba mērķis bija noteikt doplerogrāfijas iespējas difūzo aknu bojājumu - fibrozes un steatozes diagnostikā pacientiem ar hronisku vīrushepatītu C. Tika pētītas aknu fibrozei raksturīgās US doplerogrāfijas spektra izmaiņas aknu vēnā, dati salīdzināti ar US biopsijas materiālu. Izvērtētas dažāda smaguma steatozes ietekme uz plūsmas veidu aknās, analizētas spektra izmaiņas. Vērtēta C hepatīta iekaisuma aktivitātes ietekme uz aknu vēnu asinsriti. Darba rezultātā izstrādātas praktiskas rekomendācijas difūzo aknu bojājumu ultrasonogrāfiskai un spektrāldoplerogrāfiskai novērtēšanai.