Diagnostikas jaunumi

Vairāk nekā 50 % pieaugušo ultrasonogrāfijas laikā vairogdziedzerī tiek atrasti mezgli. Lai arī lielais vairums to ir labdabīgi, tomēr saslimstība ar vairogdziedzera vēzi pasaulē pieaug. Latvijā 2007. g. tika reģistrēti 170 jauni saslimšanas gadījumi, 2014. gadā – 241, attiecīgi 7,5 un 12,1 uz 100 000 iedzīvotāju.
Dažu pēdējo gadu laikā aknu elastogrāfijas pielietojums ir būtiski attīstījies; jaunu elastogrāfijas metožu ieviešana (pārejošā elastogrāfija, punkta bīdes viļņa elastogrāfija, reālā laika bīdes viļņa elastogrāfija, deformācijas elastogrāfija) ir izmainījusi aknu slimību izvērtēšanas perspektīvu.
Kādu laiku atpakaļ Šiano* izvirzīja jautājumu: “Būt vai nebūt?”, kas nozīmē: “Bioptēt vai neBioptēt?” aknas, lai izvērtētu hroniskas hepatopātijas.
Elastogrāfijas vadlīniju un rekomendāciju 2. daļā atspoguļots klīniskais pielietojums. Kopā ar 1. daļu - pamatprinicipi un tehnoloģijas, vadlīnijas balstītas uz vairāk kā 200 atsaucēm, lai nodrošinātu pamatprinicpu aprakstu, kā arī plašu sarakstu ar iespējamo klīnisko pielietojumu.
EFSUMB publicējusi ultrasonogrāfijas elastogrāfiju vadlīniju un rekomendāciju 1. daļu - pamatprincipi un tehnoloģija. Drīzumā tiks publicēta arī vadlīniju 2. daļa - klīniskais pielietojums.
Aortas aneirisma ir patoloģiska aortas paplašināšanās. Abdominālās aortas aneirisma (AAA) - ja infrarenālais aortas diametrs ir lielāks par 3 cm. Aneirismas plīsuma risks ir tieši atkarīgs no aneirismas izmēra, ja AAA diametrs ir lielāks par 5 cm, nepieciešama iejaukšanās.
Šī programma paredzēta ārstiem, kuri veic kontrasta ultraskaņas (CEUS – contrast enhanced ultrasound) izmeklējumus kīniskajā praksē. Programmā iekļauti teorētisko un praktisko prasmju standarti, tie iedalīti 3 līmeņos, atkarībā no pieredzes un izmeklējuma sarežģītības pakāpes.
Sievietes iegurņa pamatnes patoloģija (PFD – pelvic floor disorders), kā piemēram, iegurņa orgānu prolapss vai citas iegurņa orgānu morfoloģiskas izmaiņas, var radīt funkcionālus traucējumus – urīna inkontinenci, fekāliju inkontinenci vai defekācijas obstrukciju.
Erektīlā disfunkcija jeb impotence ir bieža saslimšana, kurai var būt fizisks, fizioloģisks vai farmakoloģisks cēlonis. Pie fiziskiem iemesliem var pieskaitīt izmainītu arteriālo asinsplūsmu, strukturālas dzimumlocekļa izmaiņas vai venozās oklūzjas mehānisma problēmas. Dzimumlocekļa krāsu doplera ultrasonogrāfija ir indicēta pacientiem, kam nav efektīva perorālā medikamentu terapija.
Vadlīnijas izstrādātas sadarbojoties ar Amerikas Radioloģijas Koledžu un Ultraskaņas Radiologu asociāciju.
Biežāko un ne tik biežu patoloģiju apskats.
A 31 year old male patient arrived at Emergency Department due to pain in the left testis and vague pain in the left lower quadrant.
1 new Lecture posted on SonoWorld.com. Get Complete details here
We report on a 58 year old patient with gastrointestinal bleeding caused by colonic polyps.
Ultrasound contrast agents consist of microscopically small gas bubbles encapsulated in biodegradable shells. In this review, the physical principles of ultrasound contrast agent microbubble behavior and their adjustment for drug delivery including sonoporation are described. Furthermore, an outline of clinical imaging applications of contrast-enhanced ultrasound is given.
Our study results indicate that 3D ultrasound is a practical and reproducible method for the evaluation of thyroid nodules. 3D ultrasound stores volumes comprising the whole lesion or organ.
CT misses fewer cases than ultrasound, but both ultrasound and CT can reliably detect common diagnoses causing acute abdominal pain. Ultrasound sensitivity was largely not influenced by patient characteristics and reader experience.